top of page

Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі здійснюється згідно чинних нормативних документів, а саме:

  • Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002р. №826;

  • Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»;

  • Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу, затверджене Наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»;

  • Положення про ізолятор дошкільного навчального закладу, затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»;

  • Перелік оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»;

Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

Медичний блок складається з кабінету медичної сестри, ізолятору, процедурного кабінету. Всі приміщення обладнані необхідними меблями, ізолятор відповідає нормативним вимогам «Положенню про ізолятор», медичний кабінет відповідає нормативним вимогам «Положенню про медичний кабінет». В наявності необхідне за переліком обладнання та медичні препарати для надання першої медичної допомоги.

Набув чинності Cанітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

МОЗ України у співпраці із науковцями, експертами медичного та педагогічного профілю, представниками громадських організацій розроблений новітній Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів (ДНЗ), затверджений наказом МОЗ від 24.03.2016 №234, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016р. за №563/28693.
Вимоги Санітарного регламенту поширюються для ДНЗ всіх форм власності. Їх пріоритетом залишається здоров'я та безпека дітей.
Так, документ містить оновлені санітарно-гігієнічні вимоги до будівель та приміщень, території дошкільних навчальних закладів, санітарно-гігієнічні вимоги до освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення, вимоги до утримання басейнів, повітряно-теплового режиму, вимоги до організації харчування.
Присутні у регламенті також санітарно-гігієнічні вимоги до особистої гігієни персоналу, вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей, вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей.
Документ чітко конкретизує, наприклад, перелік рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, яких не повинно бути на території закладу. Наведені нормативи штучної освітленості основних приміщень, підбору меблів для дітей дошкільного віку, протокол хронометражних спостережень за заняттями з фізичного виховання.
Документом передбачено звуження дискреційних повноважень державних інспекторів. Виключено всі будівельні вимоги, які використовуються лише до ДНЗ, що будуються. Виключено усі категоричні вимоги щодо розмірів приміщень, об'єктів, відстаней тощо. Виключено погодження, висновки та інші дозвільні документи. Передбачено умови, що сприятимуть створенню дитячих садків, у тому числі у житлових та нежитлових приміщеннях.
У документі враховано нове законодавство у сфері безпечності харчових продуктів та нехарчової продукції. Зменшено диференціацію температурних режимів. За наявності згоди батьків дозволено використання кліматичної техніки.
Передбачається використання інших видів ліжок, окрім стаціонарних; двоповерхові ліжка не заборонено за умови безпечності їх конструкції. Передбачається можливість аутсорсингу послуг з харчування, у разі дотримання законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

Небезпечність забрудненого піску

Поради батькам щодо харчування дитини зі зниженим апетитом

Поради батькам дітей, що часто хворіють

Комунальний заклад "Первомайський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №10 "Ромашка"

Первомайської міської ради Харківської області"

62883428.jpg
bottom of page